SARDÍNIA

Termín konania: druhá polovica mája 2023, pre skupiny na želanie
Doprava: vlastná, či už autom alebo letecky z Bratislavy do Alghero, prenajať si môžete aj náš mikrobus s prívesom
Ubytovanie a strava: podľa vlastného výberu v lokalite konania podujatia, hradí sa priamo ubytovateľovi, alebo využite náš TIP uvedený nižšie
Účastnícky poplatok: 300 Eur/osoba, alebo podľa termínu
Sardínia, nazývaná tiež ako Smaragdový ostrov, láka na azúrové more, malebné skalnaté pobrežia aj historické pamiatky. Nechajte sa aj vy uniesť jednou z perál Stredomoria. Zvlnené vnútrozemie a malebné pobrežie, zaručujú skvelú cyklistiku, zážitky i relax pri mori. Jarné termíny zaručujú skvelé počasie, kedy vanú teplé a suché vetry od Afriky.
Stacks Image 21450
Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori a zároveň autonómny región Talianska. Je 270 km dlhý od severu k juhu a 145 km široký od západu na východ. Ostrov leží na západ od pevninskej časti Talianska a je rozdelený na osem provincií. Hlavným a zároveň najväčším mestom ostrova je Cagliari na juhu ostrova.
Pobrežie Sardínie je dlhé takmer 1850 kilometrov a je pomerne rôznorodé. Striedajú sa vysoké skalnaté úseky s relatívne rovnými úsekmi pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami. Sardínia je často nazývaná aj ostrov tisícich pláží.
Severná časť Sardínie, ktorá nás bude najviac zaujímať, je prekvapivo rôznorodá a ponúka celý rad možností pre skvelú cyklistiku. Miestne pláže a kryštálovo čistá voda sú ideálne na vodné športy a pobrežné dedinky ponúkajú pestré kultúrne dedičstvo. Vedľajšie cesty, ktoré vedú pobrežím i vnútrozemím sú takmer bez premávky. Mierne hornaté vnútrozemie tomu dodá šmrnc a výškové metre
😊
Pláže Sardínie sú tie najkrajšie v Taliansku.
Stacks Image 21454
Stacks Image 21462
Stacks Image 21460
Stacks Image 21458
Stacks Image 21456
Ubytovanie podľa vlastného výberu pre 8 členné skupiny
Najlepším východiskovým bodom je pre nás sever ostrova, odkiaľ môžeme podnikať naše okružné jazdy. Množstvo dostupných apartmánov alebo hotelov, či už v menších rybárskych mestečkách, či väčších letoviskách ponúka štýlové ubytovanie s bazénom a raňajkami či polpenziou v cene. V mestečkách nie je problém s reštauráciami, obchodmi a pod. a teda aj takto riešiť večere. Možnosť je aj vlastná príprava jedál na apartmáne.
Najobľúbenejšou plážovou destináciou je Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Ak ste zástancom luxusných pobytov, Smaragdové pobrežie, teda Costa Smeralda je pre Vás to pravé. Odskúšané máme ubytovanie napr. tu:
TIP na ubytovanie: Castelsardo Resort Village ****
Rezort Castelsardo Village sa nachádza 100 metrov od zálivu Cala Ostina na severe Sardínie a ponúka krásny výhľad na more, vonkajší bazén a športové zariadenia. K dispozícii je vám bezplatná kyvadlová doprava medzi ubytovacím zariadením a plážou. V ponuke je aj polpenzia. Izby v rezorte Village sa nachádzajú v samostatne stojacich bungalovoch a môžu sa pochváliť vlastným balkónom alebo verandou. Sú vybavené klimatizáciou, TV a minibarom. https://www.castelsardoresort.it/
Stacks Image 21508
Stacks Image 21515
Stacks Image 21517
Stacks Image 21510
Doprava
VIP Varianta:
Doprava na Sardíniu je ideálna letecky a najlepšie spoločnosťou Ryanair do Alghero, ktorá lieta priamo z Bratislavy. Spiatočná letenka sa dá zohnať už od 60 EUR, samozrejme bez batožiny, Vaše bicykle a batožinu privezieme.

Varianta Štandard:
Cestovať sa dá samozrejme aj vlastnou dopravou, autobusom alebo minibusom 8+1 a následne trajektom z Livorna na Sardíniu priamo do Olbie. Trasa Bratislava-Livorno cca 1000km, čo je do 12 h jazdy autom aj s prestávkami. Odchod je teda o deň skôr ako začína program a pobyt.(Odchod v ranných hodinách okolo 08.00 h ráno, po večeri v prístave cca o 22.30 h nalodenie na trajekt, plavba cca 9,5 h. Na trajekte je možnosť objednať si kajutu na spanie (od 25 EUR) a ráno prísť na ostrov oddýchnutý. Spať sa dá i na sedačkách či karimatke.

V oboch prípadoch je veľkou výhodou prítomnosť nášho mikrobusu, nakoľko nám to dáva možnosť jeho využitia po trasách, nakoľko ostrov je naozaj rozsiahli
😊
Spoznáme severovýchod i severozápad ostrova, kde sú pre cyklistov najzaujímavejšie trasy, pomocou auta a trajektu navštívime aj súostrovie Madalena, sprievodné vozidlo možno využiť v závislosti od požiadaviek klientov a itinerára trás.
Program a trasy
Vám navrhneme na mieru, podľa toho, či ste aktívni cyklisti a chcete trénovať a naberať km, alebo hobby a ide vám o cykloturistiku a spoznávanie. Podstatná je i dĺžka pobytu a miesto ubytovania. (Olbia, sever ostrova, Alghero a iné).
Spoznáme severovýchod i severozápad ostrova, kde sú pre cyklistov najzaujímavejšie trasy, v prípade záujmu sa dá ísť trajektom i na Korziku (1 h plavby) alebo do iných častí ostrova Sardínie. Neobídeme súostrovie Madalena.
Cyklistické etapy vedú divokým vnútrozemím i pobrežím s edemickou faunou i flórou, prestávky vhodné na relax sú naplánované v kultúrne zaujímavých mestách či na idylických plážach. Spoznávať budeme divoké vnútrozemie i pobrežie s edemickou faunou i flórou
Stacks Image 21472
Stacks Image 21474
Historické katalánske mesto Alghero, s úžasnými hradbami, baštami a vežami, starým mestom, katedrálou, trhmi, jeho blízky svet koralových útesov, prístavu, pláži či morské múzeum. I ďalšie historické mestá, ako Castelsardo, Arzachena.
Stacks Image 21476
Stacks Image 21484
Olbia, prístavné mestečko….
Stacks Image 21482
Podmorská jaskyňa Grotta di Nettuno v blízskosti mesta Alghero
Stacks Image 21480
Stacks Image 21478
Trajektíkom na drobné súostrovie La Maddalena, ktoré je národným parkom. Je to neopozerané miesto na severe Sardínie, kde už po pár km jazdy nájdete čarovné pláže a dokonale sa uvoľníte. Okrem príjemnej samoty pri priezračnom mori sa môžete vydať objavovať bohatú miestnu históriu do hl. mesta ostrova - po stopách Garibaldiho. Z hlavného ostrova La Maddalena sa viete dostať mostom na ostrov Caprera, kde zažijete výnimočný relax.
Stacks Image 21488
Stacks Image 21492
Porto Cervo a Smargdové pobrežie
Stacks Image 21429
Azzachena a iné pôvodné osídlenia, nurghské pamiatky, Barumini (UNESCO)
Stacks Image 21496
Stacks Image 21498
Sasari-historické provinčné mesto vo vnútrozemí.
Stacks Image 21519
Smaragdové pobrežie (Costa Smeralda): je vyhlásené pre svoju čarovnú, neporušenú prírodu , tyrkysovo sfarbené Tyrhénske more a pláže v karibskom štýle.
Stacks Image 21523
A množstvo iných krásnych pláží, fariem, statkov a gastronomických zážitkov.
Stacks Image 21527
Náš minibus 8+1 osôb + cyklopríves s 9 nosičmi( aj pre karbónové bicykle).
Stacks Image 21531