ČESKÁ KANADA - Rožnov, CZE, Hrady a zámky, lesy a rybníky, bizóny a pivovary...

na objednávku pre skupiny 8 - 48 osôb, 4 dni/3 noci alebo podľa želania

Termín konania: pripravujeme
Doprava: Vlastná, alebo pre 8 osôb našim 9 miestnym vozidlom, Prezentovaná varianta na 4 dni/3 noci môže byť predĺžená na želanie.
Ubytovanie a strava: Ubytovacie zariadenie Bison Raanch sa nachádza v Rožnove v Juhočeskom kraji, a ponúka kvalitné moderné ubytovanie na ranči. Penzión má slnečnú terasu, fitnescentrum a reštauráciu, kde si pochutíte na dobrom jedle. Počas pobytu môžete zadarmo využívať Wi-Fi pripojenie na internet dostupné vo všetkých priestoroch. Každá izba je vybavená TV. Niektoré izby majú priestor na posedenie. Niektoré izby majú tiež terasu alebo balkón. Všetky izby ponúkajú súkromnú kúpeľňu. Na výber budú dvojlôžkové izby (1/2), apartmány s dvoma spálňami (2/4), alebo veľký 8 miestny apartmán (4/8). Všetky lôžka sú mnaželské postele, nedajú sa oddeliť.
Viac info tu:
http://www.bisonranch.cz/cz/penzion
Bicykle sa zapožičiavajú na mieste, široká ponuka nových či zánovných bicyklov v perfektnom stave
Program a trasy

 • pripravujeme
 • pripravujeme
Účastnícky poplatok: Cena 100,-EUR/os organizačný poplatok, + doprava, ubytovanie, strava, konečná cena závislosti od termínu a zvolených služieb. Pre veľké skupiny zabezpečíme autobus s krytým prívesom na bicykle. Cenovú ponuku pripravíme na vyžiadanie. Vhodné na víkendový teambuilding. Odhad: varianta štandard pre 8 osôb, cyklosprievod + služby + organizácia, doprava 8 miestnym minibusom + ubytovanie s raňajkami Bison Ranch Rožnov

TIP na ubytovanie

Bison Raanch
Ubytovacie zariadenie Bison Raanch sa nachádza v Rožnove v Juhočeskom kraji, a ponúka kvalitné moderné ubytovanie na ranči. Penzión má slnečnú terasu, fitnescentrum a reštauráciu, kde si pochutíte na dobrom jedle. Počas pobytu môžete zadarmo využívať Wi-Fi pripojenie na internet dostupné vo všetkých priestoroch. Každá izba je vybavená TV. Niektoré izby majú priestor na posedenie. Niektoré izby majú tiež terasu alebo balkón. Všetky izby ponúkajú súkromnú kúpeľňu. Na výber budú dvojlôžkové izby (1/2), apartmány s dvoma spálňami (2/4), alebo veľký 8 miestny apartmán (4/8). Všetky lôžka sú mnaželské postele, nedajú sa oddeliť.
Viac info tu:
http://www.bisonranch.cz/cz/penzion
  Stacks Image 757
  Stacks Image 21349
  Stacks Image 3393
  Stacks Image 3401

Program a trasy

Pojem Česká Kanada vznikol ako reklamný slogan v druhej polovici dvadsiateho storočia. Cieľom bola propagácia okolia Jindřichovho Hradca. Pôvodná rozloha Českej Kanady vlastne zaberala celé Jindřichohradecko.
V súčasnosti sa jedná o oveľa menšie územie, ktoré sa od civilizácie viac vzdialilo do lesov medzi Kunžak , Slavonice a Novou Bystřicí , takže tunajšia príroda viac pripomína onú veľkú Kanadu za morom. V roku 1994 bol vyhlásený prírodný park Česká Kanada , a práve do týchto miest povedie nasledujúce výlet, ktorý sme koncipovali ako niekoľkodňové putovanie.
Pri pohľade na mapu Českej Kanady sa cyklisti môžu upokojiť, pretože na rozdiel od tej pravej Kanady je tu dostatok značených peších ciest, ale predovšetkým cyklotrás. 
Krajom dokonca vedú diaľkové trasy 
Greenway Praha - Viedeň , Chodník vyznania a Euro Velo 13 - Chodník železnej opony . Ako určitý bonus prechádza českou Kanadou tzv. Graselovy chodníky , ktorých je celkom sedem a niektoré z nich zasahujú aj na územie Rakúska. Celkom ide o 182 km turistických trás, ktoré sú ale primárne určené pre peších návštevníkov. K ponuke vhodných trás pre jazdu na bicykli je ešte možné pripočítať dostatok neznačených lesných cestičiek, kam majú zakázaný vjazd motorové vozidlá (samozrejme okrem lesníkov), a ktoré sú označené doplnkovou značkou lesná cesta.
Program začíname nakládkov bicyklov v Bratislave na Tyršovom nábreží o 07.00 h ráno. Ďalšie možné miesta nakládky pre skupinky sú po trase Bratislava-Kúty-Brno-Rožnov. Na ranč dorazíme cca 12.00 h, dáme obed, vyložíme bicykle a okolo 13.00 h vyrážame na prvý okruh:
1.deň – Český Rudolec cez Ďablova Prdel (25,5 km), ďalej
2.deň – Okruh cez Rakúsko (Slavonice, hrad Landštejn) (57,0 km),
3.deň – Jindřichu Hradec cez Kunžák , Nova Bystřice (69,00 km).
4.deň – Odchod po raňajkách Bizonia Farma – Telč (37,5 km), kde strávime príjemné popoludnie v centre nádherného mesta a v jeho okolí, okolo 16 h naložíme bicykle a späť domov, príchod do BA ccca o 20.00 h.

Zaujímavosti na trasách

Úplne najlepšie, ako si vychutnať čaro Českej Kanady, je prejsť si ju celú krížom krážom. Jediným vodítkom môžu byť tzv. "Povinné ciele", ktorých je naozaj veľa a niektoré z nich nižšie uvádzame. Začnime legendárnou postavou, ktorá sa viaže nielen k tomuto kraju. Práve tu totiž vykonával svoju zločineckú činnosť Jan Jiří (alebo nemecky Johann Georg) Grasel. Jeho spôsob života sa stal na oboch stranách hranice natoľko známy, že sa jeho meno stalo synonymom pre zločincov, teda grázla. Grasel sú symbolicky venované už spomínanej turistické chodníky, ktoré mapujú jeho život. Môžete tak navštíviť napríklad Graselovu slují s jeho bambitkou.
Kamenné útvary
V kraji, predovšetkým medzi Kunžak a Českým Rudolcem je rad kameňov a balvanov mnohokrát neobvyklých tvarov. Asi najpodivnejšie sa naozaj volá Diablova prdel, jeho tvar uhádnete iste sami. Ďalšie kamenné útvary sa volajú napríklad: Obetný kameň, Zajac, Topánka, Diablov chlieb, Ryba či Pralinka.
  Stacks Image 21429
Rozhľadňa u Jakuba
Ak už budete u Diablovej pr ..., navštívte naozaj peknú rozhľadňu U Jakuba na Havlovom vrchu (680 m nm). Rozhľadňa má svoju otváraciu dobu, vstup je spoplatnený. Za pozornosť stojí aj bezprostredné okolie veže, kde si na svoje prídu predovšetkým deti. Sú tu preliezačky, labyrint, náučné chodník, ale aj občerstvenie. Pre odrastenejších cyklistov je pripravený bikepark.
Stacks Image 21393
Český Rudolec
Obec Český Rudolec je jediným väčším sídlom uprostred Českej Kanady. Najväčšou tunajšou atrakciou je zámok, ktorému sa hovorí Malá Hlboká. Pôvodne sa jednalo o pevnosť s následnou barokovo prestavanou. V roku 1860 zámok vyhorel a bol obnovený v novogotickom slohu. Bohužiaľ po konfiškácii po 2. svetovej vojne začal chátrať až do súčasného stavu.
  Stacks Image 21395
Slavonice
Na prehliadku tohto mestečka si vyhraďte viac času. Mesto je preslávené svojimi renesančnými pamiatkami a je chránené ako mestská pamiatková rezervácia. Najkrajší pohľad na mesto je z tunajšej mestskej veže a výhliadky vo výške 35 metrov.
  Stacks Image 21399
Maříž
Ak máte radi originálne, ručne maľovanú keramiku, zastavte sa v obci Maříž. Môžete si vybrať z už hotových diel, prípadne si sami namaľovať vlastný hrnček alebo misu.
  Stacks Image 21401
Trojmedzí
Zhruba dva km od Mariza môžete vystúpiť k miestu zvanému Trojmezí, kde sa stýkajú hranice Čiech, Moravy a Rakúska. Okrem trojmezného kachlí je tu aj turistické odpočívadlo.
  Stacks Image 21403
Hrad Lanštein
Druhý pomyselný stred Českej Kanady tvorí veľmi pekná zrúcanina hradu Landštejn. Ide pôvodne o kráľovský hrad, ktorý po roku 1222 založil český kráľ Přemysl Otakar I. V roku 1990 prekonal hrad rekonštrukciu, z hradnej veže je vytvorená vyhliadka. Hrad je obľúbeným turistickým cieľom.
  Stacks Image 21405
Kaproun
Predovšetkým železničná zastávka Kaproun je svetovým unikátom, pretože je tu pamätník venovaný Járovi Cimrmanovi. Unikátna je nielen socha na bruchu ležiaceho majstra z roku 2001, ale aj kandelábre verejného osvetlenia, ku ktorým nevedie žiadny zdroj elektriny, železničná stanička totiž stojí trochu opustene uprostred lesov.
  Stacks Image 21407
Jindřichohradské úzkoľaky
Českej Kanady sa týka trať spájajúca Jindřichův Hradec a Novou Bystŕici, ktorá bola sprevádzkovaná v roku 1897. Trať vlastní a prevádzkuje akciová spoločnosť Jindřichohradecké miestnej dráhy. V letnej sezóne jazdia parné lokomotívy, do vozňov naberajú aj bicykle, čo sa môže hodiť...Obe mestečká stoja za návštevu.
  Stacks Image 21409
Telč - renesančná perla
Mesto s prekrásnym historickým námestím, lemovaným gotickými a renesančnými meštianskymi domami s arkádami a bohato zdobenými štítmi, je od roku 1992 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste s neopakovateľnou rozprávkovou atmosférou sa aspoň na chvíľu vrátite do čias renesancie. Telč nie je len zámok a krásne námestie. Sú to tiež príjemné vychádzky okolo troch rybníkov, ktoré mesto obklopujú, či posvätné ticho v starých kostoloch a kostolíkoch. Alebo máte chuť na vychádzku niekam za mesto? Vydať sa môžeme na neďaleký hrad Roštejn alebo vrcholok Oslednice, kde sa nachádza rozhľadňa. Tu náš výlet zakončíme.
  Stacks Image 21433