Víkend v Chorvátsku, MAKARSKA RIVIÉRA - TUČEPI HR

4 dni / 3 noci
Termín konania: pripravujeme
Doprava: Doprava vlastná, alebo pre 8 osôb našim 9 miestnym vozidlom s prívesom, cena 550/EUR/8bicyklov/osôb plus palivo a mýto.
Ubytovanie a strava: Ubytovanie: nami overený Penzion Nevenka ponúka bezpečné a čisté zázemie s výhľadom na more alebo masív Biokovo. Ubytovanie po dvojiciach alebo na želanie. Apartmány majú balkón, zariadenú kuchynku, klimatizáciu, TV, pripojenie na internet, WC a kúpeľňu. Penzion je len 50 m od promenády. V podzemí je veľká garáž pre uschovanie bicyklov a servisné zázemie. Cena ubytovania sa hradí na mieste cca 15 EUR/osoba/deň. V záhrade altánok na posedenie a grill párty. Ubytovanie 15,-EUR/os/deň, apartmány po 2 po osoby alebo na želanie, hradí sa až na mieste ubytovateľovi.
Plne vybavené apartmány Vám ponúkajú možnosť pripraviť si vlastné chutné raňajky i večeru, kávičku, čaj a vychutnať si ich na balkóne, alebo v obývacej či spoločenskej miestnosti. Taktiež je možnosť grilovania v altánku. Promenáda pri mori, vzdialená len 50 m, dáva taktiež nespočetné možnosti pre chutné raňajky, či večere. V blízkosti je pekáreň s tradičným pečivom a koláčikmi a taktiež potraviny. Večeru si môžete vychutnať v reštauráciach na promenáde priamo na brehu mora pri západe slnka, alebo v prípade záujmu vieme polpenziu hromadne zabezpečiť (cca 17,-EUR/deň).
Bicykle sa zapožičiavajú na mieste, široká ponuka nových či zánovných bicyklov v perfektnom stave
Program a trasy

  • Počas našich cyklistických potuliek sa zoznámime s Marskou riviérou trasou po pobreží, kde spoznáme top letoviská strednej Dalmácie ako mesto Makarska, Baška voda,
  • Brela a mnohé divoké a nádherné pláže, ďalšou trasou na Makarskej riviére prejdeme vrstevnicou pohoria Biokova chráneným botanickým územím, kde nás čakajú panoramatické výhľady na pobrežie i ostrovy a staré usadlosti pôvodných obyvateľov ako Horné Tučepi, Kotišina, Veliko Brdo i zaujímavé pútnické miesto nad Makarskou, pričom treťou z top trás bude aj výstup na hrebeň NP Biokovo chránenou prírodnou oblasťou (18 km bez premávky) do výšky 880 m.n.m., pričom podľa chuti je možné pokračovať až na 1762 m. n. m. na najvyšší vrch Biokova, t. j. Sv. Jure a zdolať túto cyklistickú výzvu, po ktorej nás čaká 34 km zjazd k moru s nádherný i výhľadmi. Všetko v sprievode cyklistického inštruktora.
Účastnícky poplatok: Cena 100,-EUR/os organizačný poplatok zahŕňa organizáciu, sprievod, malý servis. Celková cena organizačný poplatok + naša doprava + ubytovanie: 275,-EUR/osoba.

TIP na ubytovanie

Ponuka hotel: pripravujeme

Program a trasy

Počas našich cyklistických potuliek sa zoznámime s Marskou riviérou trasou po pobreží, kde spoznáme top letoviská strednej Dalmácie ako mesto Makarska, Baška voda, Brela a mnohé divoké a nádherné pláže, ďalšou trasou na Makarskej riviére prejdeme vrstevnicou pohoria Biokova chráneným botanickým územím, kde nás čakajú panoramatické výhľady na pobrežie i ostrovy a staré usadlosti pôvodných obyvateľov ako Horné Tučepi, Kotišina, Veliko Brdo i zaujímavé pútnické miesto nad Makarskou, pričom treťou z top trás bude aj výstup na hrebeň NP Biokovo chránenou prírodnou oblasťou (18 km bez premávky) do výšky 880 m.n.m., pričom podľa chuti je možné pokračovať až na 1762 m. n. m. na najvyšší vrch Biokova, t. j. Sv. Jure a zdolať túto cyklistickú výzvu, po ktorej nás čaká 34 km zjazd k moru s nádherný i výhľadmi. Všetko v sprievode cyklistického inštruktora.

Malá ochutnávka trás, ktoré sme pre vás pripravili

Makarská riviéra je 60 km dlhý pás dalmátskeho pobrežia s krásnymi dlhými plážami s bielymi kamienkami a krištáľovo čistým azúrovým morom. Nádhernú panorámu jej dodáva aj stredomorská príroda pod úpätím monumentálnych štítov masívu Biokovo s najvyššou horou Sv. Jure (1762 m n. m.). K tomu najkrajšiemu na Makarskej riviére určite patrí prímorské letovisko Tučepi.
TUČEPI sa nachádza 5 km južne od mesta Makarska. Jeho dlhá história sa začala už 2 tisíc rokov p.n.l. v čase, keď na Makarskú riviéru osídlili Ilýriovia, starý indoeurópsky národ, ktorý si v 2. st. podrobili Rimania. Približne v 7 st. oblasť osídlili Chorváti. Už v antických dobách bolo Tučepi cieľom pre všetkých, ktorí v nepoškvrnenej prírode hľadali pokoj a uvoľnenie. Dnes vďaka čistému moru a vzduchu patria Tučepi k európskej ekologickej špičke. Pláže dlhé vyše 3 km, ocenené modrou zástavou s pozvoľným vstupom do mora, sú z jednej strany lemované tyrkysovo modrým Jadranským morom a tieň poskytujúcimi borovicami, z druhej strany ich chráni masív národného parku Biokovo. Pozdĺž celej pláže sa tiahne krásna promenáda lemovaná borovicami, palmami, oleandrami, agáve a inou stredomorskou flórou, s množstvom obchodíkov a reštaurácií ponúkajúcich špeciality dalmátskej kuchyne i večernú zábavu a kultúrne vyžitie.

Stacks Image 2975