Balatón – kúpele, vinice, história, cyklo

na objednávku pre skupiny 8 - 48 osôb

Budete sa cítiť ako pri mori, našli sme tu kus Toskánska aj Provensálska!
Stacks Image 21515
Ten, kto sa v minulosti dostal na dovolenku ku Balatonu, bol šťastným človekom. Po páde režimu si však Slováci „maďarské more“ spájali práve s touto nelichotivou érou a úplne na neho zanevreli. No po rokoch začínajú Balaton objavovať znova a využívajú ho nielen na krátke víkendové pobyty, ale aj na dlhšie dovolenky. Zabudnite však na Siofok a južnú stranu Balatonu, nekonečné trávnaté pláže a blatisté brehy plné turistov, socialistické ubytovne, či stravu z bufetov.
Málokto pozná dnešný obraz severného brehu Balatonu, ktorý je v mnohom úplne odlišným svetom. Pláže bývajú čisté a dobre vybavené.Strediská sú moderné s krásnymi promenádami a parkami, s bohatým kultúrnym a nočným životom pre veľkých, malých, mladých i starších.
Atmosféra ako i vzhľad v ničom nezaostáva za mnohými vyhlásenými stredomorskými destináciami. Jazero na tejto strane lemujú kopce a vrchy, voda je pri brehu hlbšia a brehy sú menej zastavané. Na brehu a medzi kopcami sú veľmi príjemné mestečká a dedinky pripomínajúce francúzsky a či taliansky vidiek, nad jazerom sa týčia osamelé hory, svedkovia niekdajšej vulkanickej činnosti. Na ich svahoch sú vinice a na vrcholoch často hrady či aspoň ich ruiny.
Zjednodušene povedané, ak je dnes juh Balatonu len o kúpaní sa a zábave, sever poskytuje oveľa viac možností a je najmä o prírode, kultúre, pamiatkach, víne, gastronómii a peších i cyklistických výletoch. Severnému brehu dominujú dve veľké mestá, Balatonfüred na východe a Keszthely na západe. Füred je konzervatívnejším kúpeľným mestom s termálnymi kúpaliskami a liečivými prameňmi. Je to mesto umelcov a galérií, v ktorom sa tradične stretáva domáca a zahraničná smotánka.
Termín konania: pripravujeme
Doprava: Doprava vlastná, alebo pre 8 osôb našim 9 miestnym vozidlom, VIP varianta vlastným autom, vaše bicykle privezieme vopred. Prezentovaná varianta na 4 dni/3 noci môže byť predĺžená na želanie.
Ubytovanie a strava: Ubytovanie a strava podľa vlastného výberu, odporúčame kúpeľné mesto Balatonfüred, kde je na výber mnoho luxusných wellneshotelov, nie je to však lacný špás..
Bicykle sa zapožičiavajú na mieste, široká ponuka nových či zánovných bicyklov v perfektnom stave
Program a trasy

 • prripravujeme
 • pripravujeme
Účastnícky poplatok: Cena 100,-EUR/os organizačný poplatok, + doprava, ubytovanie, strava, konečná cena závislosti od termínu a zvolených služieb.

Pre veľké skupiny zabezpečíme autobus s krytým prívesom na bicykle. Cenovú ponuku pripravíme na vyžiadanie. Vhodné na víkendový teambuilding.

Odhad: varianta štandard pre 8 osôb, cyklosprievod + služby + organizácia, doprava 8 miestnym minibusom + ubytovanie a polpenzia hotel Margareta celkom 350,-EUR/os.

TIP na ubytovanie

Hotel Margaréta
V kategórii štandard máme overený hotel Margaréta, ktorý poskytuje pre cyklistov všetko, čo nám treba (od 55,-EUR/noc). Hotel Margaréta je obklopený zeleňou a vinicami, nachádza sa v meste Balatonfured, v blízkosti centra mesta a jazera Balaton. Nadštandardne spĺňa a dodržuje všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia (dezinfekcia klimatizácie, vetrané a sterilne upratované izby, veľké spoločenské vnútorné i vonkajšie jedálenské priestory, rezerváciu vlastného stola pre stravovanie a mnohé iné). Ponúka priestranné izby s balkónom, kúpeľnou a klimatizáciou, ubytovanie vždy len dve osoby/izba superior. V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi.
Wellness centrum ponúka vírivky, detský bazén, fínsku saunu, infračervenú saunu a slnečnú terasu. V záhrade sa nachádza malé detské ihrisko a sezónny vonkajší bazén. Za príplatok sú vám k dispozícii masáže a bicykle.
  Stacks Image 21529
  Stacks Image 21527
  Stacks Image 21525

Program a trasy

Počas našich cyklistických potuliek budeme vyrážať z mesta Balatonfured. Toto mesto sme zvolili ako základňu pre naše cyklovýlety, ktoré vedú hustou sieťou cyklochodníkov bez premávky. Navštívime ľevandulový poloostrov Tihany a jeho benediktínske opátstvo, Keszthely a jeho barokový kaštiel Helikon zo 101 izbami, stolovú horu v Badacsony s vyhlásenými pivnicami a vínami, Szigliget, ktorý pre svoj význam a výhľad na Balaton je druhým najnavštevovanejší hradom v Maďarsku, či sa vykúpeme v najväčšom prírodnom termálnom jazere v Európe- Hevíz. A oveľa oveľa viac.. svoju históriu tu písali Slovania, Turci, Maďari i Rakúšania...Pobyt v novozrekonštruovanom hotely Margaréta spríjemnia kvalitné služby, gastrozážitky, vínko, wellnes, alebo aquapark, či kúpele.

Program 4 dni / 3 noci

 1. deň: odchod z Bratislavy o 08.00 h , príchod do hotela okolo obeda , prvá cyklotrasa na polostrov Tihany
 2. deň: severozápadný okruh pozdĺž Balatónu, smer mesto Siofók, kompou na Tihany a do hotela
 3. deň: cyklistika vidiekom a vinicami smer stolová hora Badacsóny, degustácie vo vínnych pivniciach (späť je možné ísť vlakom alebo našim minibusom)
 4. deň: autom na prehliadku hradu Szigliget, po obede kúpanie v termálnom jazere Heviz, vo večerných hodinách návrat do Bratislavy
Stacks Image 21453
Stacks Image 21445
Stacks Image 21449
Stacks Image 21477
Stacks Image 21531
Stacks Image 21483
Stacks Image 21481
Stacks Image 21479
Stacks Image 21473
Stacks Image 21471